26.05.2022

У Криму реєстрація підприємств тепер проходить за російськими законами

регистрацияНа території Криму почав працювати Єдиний державний реєстр юридичних осіб та Єдиний державний реєстр індивідуальних підприємців РФ. Зареєструватися в якості юридичної особи, фізичної особи, що виступає в ролі індивідуального підприємця чи фермерського господарства у Російській Федерації можна у Федеральній податковій службі через територіальні органи.

Ігор Мартинов, який є юристом компанії «Бізнес-Право Аудит», говорить про те, що документи для державної реєстрації новостворених юридичних осіб та підприємців беруть в Сімферополі і Севастополі, але при цьому діє цей реєстр на всій території Криму.

При цьому варто відзначити, що умови для переоформлення вже існуючих і діючих у відповідності з законами України юридичних осіб на даний момент в Криму не створені. Для цього планується створення тимчасового реєстру , що враховує відмінності в організаційно-правових формах юридичних осіб у законодавствах обох країн.

Громадяни Криму мають право зареєструватися як індивідуальні підприємці як з паспортом РФ , так і з українським паспортом. Але лише існує обов’язкова умова, потрібно мати кримську реєстрацію станом на 16 березня 2014 року. Якщо ж вам потрібна прозора реєстрація юридичної та ін. підприємств в Україні, детальні умови дивіться на сайті http://center-edr.com.ua/.

Вся процедура реєстрації підприємця у Криму займає 6 робочих днів з моменту прийому документів податковою інспекцією.

Кримчани користуються перехідним періодом, який триватиме до 2015 року, і вони зможуть здійснити процедуру реєстрації в цьому реєстрі абсолютно безкоштовно, тоді як у Росії мито за реєстрацію дорівнює 4000 руб.

На практиці звичайно доводитися стикатися з цілим рядом проблем і питань. У приклад можна навести те, що за російськими законами на заяві про державну реєстрацію юридичної особи повинні бути підписи засновників засвідчені нотаріально, а більшість нотаріусів Криму це робити відмовляються.