18.01.2022

Чорні списки інтернету обговорюватимуть на спеціальному сайті

rosРоскомнадзор відкрив інтернет-ресурс, де користувачі можуть обговорювати блокування протиправних сайтів. До дискусії запрошуються професіонали в сфері IT.

З повідомлення Роскомнадзора: «Мета створення сайту — визначення оптимальних пропозицій щодо використання найбільш ефективних механізмів та інструментів реалізації функції управління доступом до інтернет-ресурсів, спрямованих на фільтрацію протиправного контенту. Ми запрошуємо до участі на форумі осіб, які є професіоналами в інформаційних технологіях. Просимо вас висловлювати свої думки, ділитися ідеями щодо вдосконалення процедур обмеження доступу до забороненої інформації».

Зараз досить поширеним є створення різноманітних інтернет-ресурсів. Про етапи створення сайту читайте на http://www.taina.com.ua.  З розвитком інтернету, звичайно, з`явилися як легальні, так і протиправні сайти.

Удосконалюючи процедуру блокування «небезпечних» сайтів, в Роскомнадзорі не хочуть «перегинати палицю» і максимально відпрацювати механізм, щоб не зачіпати при цьому «добросовісні» інтернет-ресурси, розташовані на одному IP-адресі з порушником.

Денис Агарон, представник Роскомнадзора: «Жоден з методів блокування не є абсолютно ефективним, необхідний комплексний підхід».

Список чорних сайтів Інтернету з’явився в Росії більше півроку тому. Зза цей час Роскомнадзор вніс туди 7 577 посилань на ресурси з незаконною інформацією. Це приблизно шоста частина від загального числа звернень зі скаргами на протиправний контент, що надійшли від громадян.

За даними Ліги безпечного інтернету, найбільше блокувань у сайтів, що пропонують наркотики. На другому місці — заклики до суїциду, а на останньому — сайти з дитячою порнографією.