24.07.2021

Влада Києва купила газ у Коломойського і Хомутинніка дорожче, ніж продає «Нафтогаз»

У НАК «Нафтогаз України» заявляють, що Київська міська державна адміністрація закупила газ для вирішення оперативних проблем із забезпеченням роботи столичних ТЕЦ за завищеною ціною.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби компанії.

Зазначається, що ціна газу, який придбала київська влада на вільному ринку, є вищою не лише від вартості газу для населення, затвердженої урядом, а й комерційної ціни, за якою «Нафтогаз» продає газ промисловим підприємствам.

У «Нафтогазі» нагадують, що, згідно із заявою першого заступника голови КМДА Петра Пантелеєва, газ для Києва був закуплений у компанії «Укрнафтобуріння» по 10 200 гривень за тис. куб. м з ПДВ.

Натомість, зауважують у компанії, «Нафтогаз» продає газ для виробників тепла для населення за пільговою ціною на умовах, встановлених урядом, – 5 930 гривень за тис. куб. м газу (з ПДВ). Для комерційних споживачів за умови передоплати ціна за газ складає 10 130 гривень за тис. куб. м (з ПДВ).

Слід зазначити, співвласниками ПрАТ «Укрнафтобуріння» є олігарх Ігор Коломойський і народний депутат Віталій Хомутиннік. Також частку в ній, за неофіційними даними, має російсько-український бізнесмен Павло Фукс.

Нагадаємо, напередодні «Нафтогаз» погодився на мирову угоду з КМДА, після того як остання визнала наявність заборгованості перед компанією за раніше поставлений газ.