01.08.2021

В Росії знайшли дуже небезпечну зброю: США розповіли правду

Заступник Державного секретаря США Андреа Топмсон розповіла, що Росія має на озброєнні ракетну установку, якою  порушує дію договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД).

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це вона розповіла в інтерв’ю Deutsche Welle.

За словами Томпсон, за класифікацією НАТО і США це ракети SSC8,  в російській класифікації – ракета 9М729.  Претензії до ракети 9М729 полягають в тому, що вона здатна літати на відстань більше 500 кілометрів, що суперечить ДРСМД. Росія це заперечує.

“Ми зустрічалися з ними і пред’являли їм інформацію розвідки, яка доводить, що ця система порушує умови договору. Ми знову і знову говорили їм про дати тестових випробувань, про місця, звідки були проведені ці запуски”, – стверджує американська чиновниця.

Як повідомила заступник Державного секретаря, США дотримуються умов договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності і виконують свої зобов’язання.

“Ми скликаємо наради і продовжуємо зустрічатися з нашими технічними експертами, як того вимагають умови угоди. Справа не в тому, що двері закриті – двері відкриті, але саме Росія продовжує порушувати договір і не відчуває цього. Я говорила їм, що це не система досліджень або розробок. Те, що вже є, існує не в лабораторії. Це навіть не випробування на полігоні. Це поставлені на озброєння підрозділи, які введено в експлуатацію у військах, вони укомплектовані солдатами і оснащені системами, які можуть вдарити по Європі, по нашому партнеру”, – пояснила Томпсон.

Нагадаємо, нещодавно президент Російської Федерації Володимир Путін на прес-конференції заявив, що людство недооцінює загрозу ядерної війни, яка може знищити всю планету. Ці заяви прозвучали на тлі озвученої президентом США Дональдом Трампом інформації про те, що США вийдуть з договору ДРСМД, оскільки Росія його порушує.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.