16.10.2021

Суд над Януковичем: президента-втікача визнали винним у держзраді

Оболонський районний суд Києва, в якому 24 січня оголошують вирок Віктору Януковичу, визнав колишнього президента України винним у державній зраді, а також пособництві веденню агресивної війни.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, вирок зачитав суддя Максим Титов.

Зокрема, Януковича визнано винним у ч. 1 ст. 111 (держзрада), ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України

«Незважаючи на невизнання своєї вини обвинуваченим, суд, вислухавши показання свідків, дослідивши висновки експертів, документи і речові докази, оцінивши доводи обвинувачення та захисту, вважає, що винність обвинуваченого у вчиненні злочинів, передбачених частиною 1 статті 111 (держзрада), частиною 5 статті 27, частиною 2 статті 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України доведено належними та допустимими доказами», – цитує Титова Радіо Свобода.

Раніше, нагадаємо, суд визнав винним Януковича в складанні письмової заяви до президента Росії Володимира Путіна — він закликав його ввести російські війська в Україну.

Також повідомлялося, що в Оболонський районний суд Києва прийшли десятки підозрілих чоловіків, які зайняли практично усе приміщення.

Як відомо, у справі про держзраду Януковича пройшли 89 судових засідань, допитали 52 свідків. Сам Янукович не виступив у суді з заключним словом. Причина — за його словами, він отримав серйозні травми, граючи в теніс. Захист Януковича стверджує, що суд порушив процедуру попередження про судове засідання, що нібито ставить під сумнів легітимність вироку суду.