05.12.2021

Страхувальники занепокоєні новим законом про фінансовий ринок

В європейській пресі вийшла публікація присвячена запланованому до розгляду скандальному законопроекту № 2413а. В ній автор піднімає питання доцільності надання фінансової допомоги українській владі. На таки думки європейських фахівців наштовхнула можливість прийняття Верховною радою України скандального закону №2413а 22 листопада 2018 року. В експертному середовищі вказують на високі корупційні ризики законопроекту, що може боляче вдарити по внутрішньому ринку надання фінансових послуг.

Вячеслав Черняховський — Генеральний директор Асоціації Страховий бізнес чітко окреслив свою позицію щодо можливого прийняття закону №2413а, На його думку  законопроект в чинній редакції містить норми, які суперечать положенням Конституції та створюють умови для тиску на бізнес страхових компаній. Передання управління ринком фінансових послуг під егіду НБУ може спричинити хаос на ринку. В результаті відбудеться перерозподіл основних гравців фінансової галузі, що безумовно відобразиться на пересічних громадянах.

Не враховуючи пропозиції, що були надані членами Асоціації Страховий бізнес, щодо покращення регуляторної політки та практики роботи Нацкомфінпослуг, народні депутати прагнуть здійснити безконтрольну монополізацію одним органом регулювання небанківського фінансового ринку.

На думку Черняховського представники небанківського фінансового мають консолідувати зусилля задля недопущення прийняття Верховною радою неконституційного закону під номером 2413а.