23.01.2022

Росія за гібридне перемир’я в Сирії, люди будуть гинути від асадо-путінців й далі

Росія не погодилася на 30-и денне перемир’я в Сирії, яке передбачає проголосована 24 лютого резолюція Радбезу ООН, але оголосила про початок так званої "гуманітарної паузи" в Східній Гуті.

Як повідомляє НВ, міністр оборони РФ Сергій Шойгу вранці в понеділок оголосив, що в сирійському районі Східна Гута з 27 лютого щодня буде діяти п’ятигодинна гуманітарна пауза, і вводиться вона за дорученням президента Росії Володимира Путіна.

Перерва в бомбардуваннях російської і сирійської авіації буде діяти з 9:00 до 14:00 за місцевим часом, мета такого рішення — "виключення жертв серед мирного населення", пояснив міністр.

Спостерігачі повідомили, що тільки за останню добу від бомбардувань загинули 24 людини. Минулого тижня число жертв в Східній Гуті перевищило 300 осіб, серед них було багато дітей.

Одночасно, за його словами, в Східній Гуті буде відкритий гуманітарний коридор "для виходу мирних жителів". Точні координати цього коридору глава Міноборони РФ обіцяв оголосити пізніше. Аналогічний коридор був організований в кінці 2016 року, коли сирійські урядові війська за підтримки Росії брали Алеппо.

24 лютого Ради Безпеки ООН одноголосно прийняла резолюцію, яка закликає всі сторони конфлікту в Сирії оголосити перемир’я як мінімум на 30 днів. Спочатку Росія блокувала угоду про перемир’я так як в Кремлі вважали, що воно дасть переваги "терористичним угрупованням".

В результаті Росія наполягла на тому, що перемир’я і припинення вогню не буде поширюватися ні на угруповання "Аль-Каїда" і "Ісламська держава", ні на інші, "пов’язані з ними" групи. Таким чином, перемир’я по суті не торкнеться дій сирійських урядових сил і російського угруповання.

«Аргумент»