23.01.2022

Росія у Мінську викривила реальність заявами про розведення військ

Російська сторона у тристоронній контактній групі в Мінську виступила з черговою «сенсаційною» заявою. Виявляється, бойовики зірвали режим тиші та вже другий тиждень поспіль обстрілюють райони розведення сил через «політичну позицію української влади».

Представник Росії в Мінську Борис Гризлов заявив, що розведення сил і засобів вкотре зірвалося саме через офіційний Київ, повідомляє «ТАСС«.

До слова: У Мінську не змогли домовитись про розведення військ та обмін

Під час минулої зустрічі контактна група узгодила графік розведення сил поблизу Петрівського і Золотого. Процес мав початися 7 жовтня, але українська сторона відмовилася проводити розведення сил,
– цинічно заявив Гризлов.

Відтак, за його словами, проросійські бойовики на Донбасі «були змушені залишитися на попередніх позиціях». Ну звісно, не втікати ж їм після власного обстрілу. Тому росіянин заявив, що «саме позиція української влади гальмує реалізацію мінських угод».

«Ми знову переконуємося, що головна причина гальмування – це позиція України. Якби Київ проявив політичну волю до виконання своїх мінських зобов’язань, ситуація зрушила б з мертвої точки. На тій ділянці, де Київ виконав свої зобов’язання, на ділянці у Станиці Луганській, ситуація стала більш безпечною», – підкреслив представник Росії у Мінську.

Чому насправді зірвалося розведення військ?

  • 1 жовтня президент Зеленський заявив, що на зустрічі Тристоронньої контактної групи в Мінську сторони домовились про початок розведення військ у селі Петрівське на Донеччині та місті Золоте на Луганщині.
  • Спецпредставник ОБСЄ в ТКГ Мартін Сайдік повідомив, що розведення сил і засобів стартує 7 жовтня.
  • Міністр оборони Андрій Загороднюк уточнив, що українські військові відійдуть на відстань, яка дозволить одразу повернутися назад у разі порушення домовленостей російськими окупаційними військами.
  • Проте, 7 жовтня розведення військ так і не розпочалося, бо бойовики порушили домовленості.

План розведення військ на Донбасі / карта 24 каналу