01.08.2021

Рада підтримала перейменування Кіровоградської області

Народні депутати проголосували за включення до порядку денного сесії Верховної Ради питання перейменування Кіровоградської областей і направлення рішення на висновок Конституційного суду України. За дане рішення проголосували 239 народних депутатів, передає УНІАН.

Рішення було прийнято з третьої спроби. Під час попередніх двох "за" голосували менше 226 нардепів: під час першого голосування рішення підтримали 222 парламентарії, під час другого — 218.

Водночас, Рада провалила голосування за перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. За це рішення проголосувало 202 нардепа.

За інформацією Української правди, нардеп від "Блоку Петра Порошенко" Андрій Шинькович пропонував повернути постанову про перейменування Кіровоградської області для повторного обговорення назви. На його думку, область треба перейменувати не в Кропивницьку, а в Центральноєвропейську.

Нагадаємо, Рада не підтримала подання генерального прокурора Юрія Луценка на позбавлення недоторканності народного депутата від групи "Воля народу" Станіслава Березкіна.