06.12.2021

Пов’язана з Грановським фірма збула «Укрзалізниці» дорогого вугілля на 55 млн грн

Філія «Пасажирська компанія» ПАТ «Українська залізниця» 24 вересня за результатами тендерів замовила ТОВ «Коларес-Брокерс» вугілля на 54,75 млн гривень.

Про це пишуть Наші гроші з посиланням на систему ProZorro.

Цього року для виробничих підрозділів залізниці по всій території України поставлять 11 997 тонн вугілля марки ДГКОМ (13-100) у середньому по 4 564 гривень за тонну.

Вартість вугілля для залізниці значно перевищує ціни на інших тендерах.

Так, приміром, Квартирно-експлуатаційний відділ міста Вінниця в один день із «Укрзалізницею» замовив вугілля ДГ (13-100) по 2 549 грн/т із доставкою у Вінницю та село Серебрія на кордоні з Молдовою. Це на 79% дешевше від ціни для залізниці. Днем пізніше КП «Компанія «Вода Донбасу» замовило вугілля ДГ (13-100) із розвезенням по контрольованій частині Донеччини по 3 550 грн/т, що на 29% дешевше.

Столичною «Коларес-Брокерс» зі статутним капіталом 1 тис. гривень володіє й керує Марія Яхніна, яка була директоркою ТОВ «Нако Електрик». Останнє навесні оскаржувало дискримінацію на торгах обленерго в АМКУ, а скаргу оплатила «Коларес-Брокерс».

Співзасновником нині припиненого «Нако Електрик» є Віталій Вайнштейн. Так само звуть екс-помічника народного депутата від БПП Олександра Грановського. До того ж «Нако Електрик» було зареєстровано у бізнес-центрі «Євразія». Там же розташована приймальня Грановського і робочий кабінет його партнера Андрія Адамовського.

Другим співзасновником «Нако Електрик» було АТ «ЗНВКІФ «Акведук», яке належить ТОВ «Коларес», чиїм засновником є ТОВ «Вєк Груп» Григорія та Вадима Котляренків.

Начальником юридичного відділу і членом тендерного комітету іншої філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця» є Юлія Дєєва, яка раніше працювала у «Коларесі».

Як відомо, з 1 жовтня тарифи на залізничні перевезення зросли на 12%.