04.12.2021

Непослідовність політиків заважає приходу інвестицій в Україну – банкір

Однією з головних причин дуже низького рівня інвестицій в Україну є непослідовність політиків і, як наслідок, відсутність довіри до держави в цілому.

Таку думку висловив голова правління «Райффайзен банку Аваль» Володимир Лавренчук, передає Новое время.

За його словами, крім об’єктивних чинників, таких, як військовий конфлікт на Сході України, є ще й суб’єктивні чинники того, чому зовнішній капітал не приходить в Україну.

«Це те, що інвестори цінують найбільше, – а саме довіру. Коли інвестори довіряють тому, що говорять позичальники і що вони планують. Мені здається, що для України це найскладніше завдання – показати в переговорах з інвесторами, що нашу країну можна прогнозувати, що прийняті стратегії довгострокові і, найголовніше, – що вони виконуються», – сказав банкір.

Головна причина відсутності довіри – непослідовність політиків, уряду. А через те, що ризик країни високий, приватним компаніям також складно залучити фінансування.

«Якщо немає довіри, то навіть під високі ставки грошей багато не дадуть», – підкреслив Лавренчук.

Лавренчук також відзначив, що за останніми даними на сьогоднішній день, іноземні інвестиції в Україну з початку року не дотягли навіть до 1 млрд доларів, що є «мікроскопічної сумою».

Нагадаємо, в 2017 році в оточенні президента Петра Порошенка Володимира Лавренчука розглядали як можливого кандидата на зайняття посади голови Нацбанку.