18.09.2021

Нардеп Береза звернувся до громадян Росії – Путін роздає українцям паспорти за ваш рахунок

Паспорти громадянам України будуть давати за ваш рахунок, дорогі росіяни! За ваш рахунок вони будуть отримувати пенсії, лікувати своїх дітей, натомість ви будете зубожіти.

Це заявив народний депутат України Борислав Береза в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Депутат впевнений, що указ президента Росі Путіна про роздачу паспортів РФ жителям окупованих територій – це розрахунок не стільки на тих, хто зараз перебуває в ОРДЛО, як на новообраного Президента України.

«Це стара метода батога та пряника – зараз нам показали батіг. Адже згідно з російським законодавством, Росія може вводити війська, щоб захищати свої громадян. Тому якщо завтра з’явиться 5 тисяч росіян десь у Київській області, то мене це не буде влаштовувати», – наголосив Борислав Береза.

Саме тому, підкреслив депутат, разом із юристами зараз напрацьовується новий законопроект, згідно з яким людина з російським паспортом буде автоматично позбуватися українського громадянства.

«Цим законом також буде передбачене значне податкове навантаження, відтак буде не вигідно мати майно на території України тим, хто отримав російське громадянство – ми повинні захистити себе будь-яким способом.

Адже це тільки початок – Росія і надалі буде примушувати у будь-який спосіб домовитися з нею. Тому ми не повинні реагувати емоційно і ставитися до подібних закидів прагматично», – вважає пан Береза.
Також народний депутат України звернувся до громадян Росії з метою пояснити їм, до яких наслідків у соціальному секторі їхньої країни призведе указ президента РФ.

«Хочу звернутися до всіх росіян, які рано чи пізно почують це звернення. Паспорти громадянам України будуть давати за ваш рахунок. За ваш рахунок вони будуть отримувати пенсії. Замість лікування ваших дітей ці люди будуть лікувати своїх. Натомість ви будете зубожіти, і як сказав ваш прем’єр-міністр – «Денег нет, но вы держитесь!». Тому тримайтесь, грошей буде ще менше. І це все зробив Володимир Володимирович Путін за ваші гроші, за ваш рахунок, але щоб насолити нам», – наголосив Борислав Береза.

Нагадаємо, 24 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Президент України Петро Порошенко в терміновому зверненні вимагав нових санкцій проти Росії за паспорти для ОРДЛО.

Новообраний Президент України Володимир Зеленський заявив: «Ми будемо надавати українське громадянство представникам усіх народів, які страждають від авторитарних і корумпованих режимів. У першу чергу – росіянам, які сьогодні страждають чи не найбільше».