27.01.2022

Магістр працетерапії: У США собака-поводир отримав університетський диплом

В американському університеті Кларксона собака-поводир Гріффін отримав диплом магістра з працетерапії разом зі своєю власницею – Бріттані Хоулі. Золотистий ретривер ходив з Хоулі на університетські заняття та навіть допомагав їй з пацієнтами під час стажування.

25-річна американка Бріттані Хоулі користується інвалідним візком і страждає від хронічного болю. Її чотирирічний ретривер Гріффін відчиняє двері та подає предмети, на які вона вказує лазерною указкою. Також собака створює соєю присутністю комфортну атмосферу для Бріттані, пише Громадське.

На церемонії вручення дипломів документ про закінчення університету собака отримав разом зі своєю власницею – він став магістром з працетерапії.

«Я йшла з ним до випуску з першого дня. Він робив усе те ж саме, що і я», – сказала Бріттані.

Навчальне стажування 25-річна американка зі своїм собакою проходила в Пінічній Кароліні, де допомагала солдатам з порушенням опорно-рухового апарату та психічними розладами. Розчісування собаки допомагало солдатам поліпшити рухи і знизити рівень тривоги.

«Мої пацієнти казатимуть: мої терапевти сьогодні – Бріттані та Гріффін», — сказала студентка, зазначивши, що планує брати ретривера з собою на роботу.

Працетерапія або ерготерапія – це комплекс заходів, спрямованих на реабілітацію людей з порушенням психічних або фізичних функцій організму.