15.10.2021

Луценко вимагає від Петренка усунути порушення в Лук’янівському СІЗО

Генеральний прокурор України Юрій Луценко звернувся до міністра юстиції Павла Петренка з вимогою усунути порушення, виявлені в ході позапланової перевірки у Київському слідчому ізоляторі (Лук’янівське СІЗО).

Про це інформує прес-служба Генпрокуратури.

Як зазначається, в останні роки у Лук’янівському СІЗО набули безпрецедентного поширення низка негативних процесів.

Йдеться, зокрема, про вбивства, калічення в’язнів, їх вільне пересування територією установи, майже безперешкодне доставляння спиртних напоїв, речей та предметів, які пристосовані для вчинення протиправних дій, інші надзвичайні події, порушення умов тримання та конституційних прав в’язнів, незаконна діяльність так званих кримінальних авторитетів значною мірою впливали на оперативну обстановку в СІЗО.

За виявленими фактами прокуратурою міста Києва зареєстровано кримінальне провадження щодо службової недбалості посадовців Мін’юсту, що призвело до вчинення протиправних насильницьких дій колишніми бійцями батальйону МВС «Торнадо».

Раніше повідомлялося, що Міністерство юстиції України здійснює ротацію у слідчих ізоляторах країни після ситуації зі спробою бунту колишніх бійців «Торнадо» в столичному Лук’янівському СІЗО у серпні цього року.