16.10.2021

ГПУ винне у закритті справ проти Злочевського – «Центр протидії корупції»

Відповідальність за закриття справ проти екс-міністра Януковича Миколи Злочевського цілковито лежить на ГПУ.

Про це у блозі на УП заявила виконавчий директор «Центру протидії корупції» Дар’я Каленюк – «Це вже традиція: справи зливає тандем ГПУ-САП, а винним називають НАБУ. Слідчі й прокурори ГПУ умисно провалили скасування через суд рішень про надання дозволів компаніям Злочевського на розробку нафтогазових родовищ, що допомогло йому зберегти над ним контроль».

За її словами, після витребування НАБУ частини матеріалів кримінальних проваджень щодо Злочевського від ГПУ Бюро попросило САП звернутись у справі до суду з адміністративним позовом – «9 місяців САП зволікає з позовом і пропускає шестимісячний строк на подання адміністративного позову, а коли таки наважується піти в суд – той цілком обгрунтовано відмовляє у розгляді справи. У результаті Холодницький провалив єдиний вагомий результат від справи-пустишки проти Злочевського, що дісталася НАБУ після ГПУ».

При цьому Каленюк наголошує: після цього у САП зникла зацікавленість у розслідуванні справи, а тому влітку 2017 року прокурор Іван Федоренко її закрив – «Тепер же керівник САП каже, що «слідство не зібрало достатньо доказів». А генпрокурор взагалі цинічно хизується оборудкою з перекваліфікацією справи, у результаті якої він звільнив Злочевського від кримінальної відповідальності та поповнив казну на смішну у порівнянні з тим, що вкрали, суму».

Як відомоЛуценко пропонує «підігнати» законодавство під «народних дружин