20.09.2021

Генпрокурор Хорватії подав у відставку через членство в масонській ложі

Генпрокурор Хорватії подав у відставку через членство в масонській ложі
Генпрокурор Хорватії подав у відставку через членство в масонській ложі

Генеральний прокурор Хорватії Дражен Єленич подав у відставку після того, як визнав свою приналежність до масонської ложі та після закликів прем’єр-міністра країни Андрія Пленковича залишити посаду. Про це повідомляє Європейська правда.

“З першого і до сьогоднішнього дня я виконував обов’язки Генерального прокурора Республіки Хорватії з гордістю, відданістю, професіоналізмом і чесністю, керуючись у своїй роботі виключно Конституцією і законами Республіки Хорватії, що забезпечують незалежність Державної прокуратури”, – заявив Єленич.

Він також зазначив, що членство в масонській організації є законним, так як це офіційне об’єднання. “І це жодним чином не вплинуло на виконання моїх обов’язків, але інсинуації в такій мірі перешкоджали продовженню виконання обов’язків Генерального прокурора Республіки Хорватії, що це практично стало неможливим. У той же час, прагнучи не переносити цей тягар на всю державну прокуратуру, я вважаю, що в обставинах, що склалися, це є єдиним моральним і відповідальним рішенням”, – сказав Єленич.

Прем’єр-міністр країни Андрій Пленкович заявив сьогодні, що для генерального прокурора було б найбільш доцільним піти у відставку після підтвердження його членства в масонах. За його словами, якщо він сам цього не зробить, уряд винесе це рішення на засідання. Президент Хорватії Зоран Мілановіч заявив, що членство в асоціації масонів державним службовцем ставить під сумнів його об’єктивність і лояльність.