23.09.2021

Екс-президент Польщі дав пораду Зеленському щодо закордонних зустрічей з міжнародними лідерами

Новообраний Президент України Володимир Зеленський перші закордонні візити повинен здійснити до Брюсселя, Варшави, Берліна та Парижа.

Про це сказав екс-президент Польщі Александер Кваснєвський в інтерв’ю «Укрінформу».

«Було б добре, щоб один із перших візитів Зеленський здійснив до Варшави. Хоча перший має бути до Брюсселя», – заявив Кваснєвський.

Він зауважив, що Брюссель є дуже важливим, адже показує проєвропейський і проатлантичний курс, оскільки там є штаб-квартири НАТО та ЄС. Наступними важливими столицями для здійснення візиту він назвав Берлін і Париж, оскільки це – нормандський формат. Черговим адресатом Кваснєвський назвав Варшаву. При цьому він порадив Зеленському після Брюсселя все ж вирушити до Варшави.

Після європейських столиць, на переконання Кваснєвського, Зеленський мав би вирушити до Вашингтона, який є важливим із погляду безпеки України й відносин Україна-Росія.

Крім того, варто здійснити візит до Мінська.

«На мою думку, продовження ближчих відносин і гра на відмінність позиції Лукашенка від Путіна мали б сенс. Білорусь також є сусідом України, тому до контактів із президентом Лукашенком я поставився б дуже серйозно», – підкреслив колишній польський лідер.

Натомість Кваснєвський не рекомендує Зеленському їхати до Москви.

«Немає жодних причин чи заохочень, щоб один із цих перших візитів відбувся до Москви. Щиро кажучи, це також важливо», – констатував Кваснєвський.

Нагадаємо, 2 травня, переможець президентських виборів Володимир Зеленський зустрівся з муфтіями та мусульманськими релігійними діячами України.

Раніше стало відомо, що Зеленський пропонує провести інавгурацію 19 травня.

загрузка…