17.01.2022

Чинний уряд України діє за логікою Януковича – американський економіст

Відмова України від співробіництва з Міжнародним валютним фондом і курс на подальше розміщення єврооблігацій поверне країну на шлях, який колись почав екс-президент Віктор Янукович.

Про це в інтерв’ю НВ заявив американський професор економіки і старший науковий співробітник аналітичного центру Atlantic Council Андерс Аслунд.

За словами економіста, цілком можливо, що Україна замість кредиту МВФ продовжить розміщувати свої облігації на європейському ринку, так як країна вже має успішний досвід 2017 року.

«По-перше, на цьому багато грошей не заробиш, по-друге, країна, в якій право власності не захищене, не отримає достатньої кількості інвестицій. За такою логікою діяв Віктор Янукович, коли у 2011 році сказав, що йому більше не потрібен МВФ, і продав облігації за 7,5%», – наголосив Аслунд.

Він також нагадав, що через рік ставка облігацій була вже 9,5%, а потім продати їх стало взагалі нереально.

«Тобто цей метод не працює. Єдиний адекватний для України спосіб вирішити ситуацію – це виконати вимоги МВФ і головне – не брехати МВФ. Зараз дійсно дуже мало довіри до України», – резюмував Аслунд.

Нагадаємо, раніше Аслунд заявляв, що українські високопосадовці не зацікавлені у боротьбі з корупцією та залученням інвесторів у економіку України.